close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 10
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین سه شنبه هفته اینده مجمع افزایش دارد یحتمل شنبه ویکشنبه باز خواهد بودامروز 98/04/19
1-سهرمز مجمع تقسیم سود 1000ریال تقسیم کرده است2-شناور سهم نیز پایین است3- حقوقی برای پرداخت 1000ریال مشکلی ندارد چون جایش از سود تقسیمی سالیانه پر میشود نهایتا......بالا وپایین رفتن سهم ربطی به حقوقی ندارد ونیاز هم نیست حقوقی تلاشی صورت دهد.....شاید نوسان محدودی در کار باشد وسود محدودی ولی جای بازی جذاب نیست اما اما اما بعد از افزایش سهرمزمناسب ورود خواهد بود امروز 98/04/19
-درصد مالکیت سهامداران سهرمز را نگاه کنید فضایی برای فعالیت نوسان گیران واماتورها وجود ندارد واگر هم فضایی باشد بسیار محدود است
-از کجا بفهمییم سهمی معتبر ویا غیر معتبر است؟؟؟ جواب وارد tsetmc بشوید وروی dpsبزنید وسود ده ساله تقسیمی را نگاه کنیدبه همین راحتی
-بازیگری نمیدانم چون معلوم نیست کیست امد امروز کاسپین را در محدوده 34000الی 37000ریال محک زد تا ببیند چقد شناور ریزشی وجود دارد خوب متوجه شد شناور قابل فروش محدود است......پس من که انجا نشستم دیمی وشیر یا خطی نظر نمیدهم
-تعداد مشخصی نماد به لحاظ تخصصی واتفاقات کدالی مثبت میزنند ولی اکثریت سهام چسبیده به سقف حرکت می کنند
-دبالک و دبالکح امروز هم مثبت می زنند تا این لحظه قیمت امروز سهم وقیمت حق را ضربدر 118درصد بکنیدوبعد هر دو را جمع بزنید قیمت کشف روند توسط ما3200ریال بودیک بازدهی سرعتی بالای 200درصدی را رقم زد
-گروه بیمه چند روزی است مثبت می خورد
-

شرکت ۴۵ میلیاردی درج و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی شد + مشخصات کلی

شرکت پخش هجرت یکی از زیرمجموعه های تیپیکو با سرمایه ۴۵ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین تحولات مربوط به حضور شرکت های جدید در بازار سهام نشان می دهد شرکت پخش هجرت پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۷ تیر در گروه مواد و محصولات دارویی و به عنوان صد و پانزدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شده تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "هجرت" ۱۵ آذر سال ۱۳۴۴ تأسیس و با نام تهران فارما به ثبت رسید و ۱۸ فروردین سال ۶۳ به پخش هجرت تغییر نام یافته و از اول آبان ۷۵ به سهامی عام تبدیل شده و در حال حاضر جزو واحدهای فرعی سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) بوده و واحد تجاری نهایی سازمان تامین اجتماعی است. محل فعالیت شرکت در شهر تهران و ۱۶ شهرستان واقع است.

موضوع فعالیت این شرکت با ۸۸۲ نفر نیروی انسانی،خرید و فروش و توزیع محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی است و در ترکیب سهامداری آن، شرکت داروسازی فارابی با ۳۵.۵ درصد، تهران شیمی با ۲۴.۸ درصد، پارس دارو با ۲۰.۹ درصد، تیپیکو با ۱۸.۸ درصد و ژلاتین کپسول با ۴۵۰۰ سهم وجود دارند.

"هجرت" با داشتن قریب به ۱۰ درصد سهم بازار سومین پخش بزرگ دارویی ایران است و تعداد مشتریان بخش خصوصی در سراسر کشور بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ داروخانه است که با افزودن مراکز درمانی دولتی، علوم پزشکی،سازمان تامین اجتماعی، آزمایشگاه ها، پلی کلینیک ها، انبارهای دارویی، تجهیزات پزشکی و مراکز ترک اعتیاد این رقم به بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۰ مشتری می رسد.

این شرکت با فروش سالانه بالغ بر ۲.۲ هزار میلیارد تومان سودی حدود ۷۰ میلیارد تومان شناسایی می کند. حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۱.۳ درصد و حاشیه سود خالص در حدود ۳.۱ درصد است که نسبت به میانگین ۱.۷۵ درصدی صنعت، حاشیه سود آوری بیشتری است. موجودی مواد و کالاهای این شرکت تا آخر سال مالی ۹۷ حدود ۴۳۹.۹ میلیارد تومان، دارایی های جاری تقریباً ۱.۵ هزار میلیارد تومان و بدهی های جاری ۱.۴ هزار میلیارد تومان است که نشان دهنده کفایت دارایی های جاری برای بازپرداخت بدهی های جاری است. سرمایه ثبت شده شرکت معادل ۴۵ میلیارد تومان و جریان وجوه نقد ناشی از عملیات در دو سال اخیر نیز مثبت است.

انتهای پیام


-
-

حمایت نماینده مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام + دلایل

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام حمایت و دلایل این رویکرد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تقی کبیری با اشاره به وضعیت شاخص بورس در تالار شیشه ای به خانه ملت گفت: بورس یکی از شفاف ترین حوزه های اقتصادی  است که معاملات در این بازار بصورت شفاف انجام می شود. ممکن است در بورس سودآوری دراز مدت باشد اما امنیت و شفافیت سرمایه یکی از ارکان مهم است. باید به بورس توجه کنیم و نقدینگی را به سمت بازار سرمایه سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه در طول چند سال اخیر نوساناتی در حوزه ارز و سایر حوزه های اقتصادی مشاهده شد، ادامه داد: علی رغم نوسانات بیشتر بازارها در حوزه بورس روند شاخص ها رو به رشد و ثابت بود. لذا هر چقدر بورس بتواند بازار را در دست گرفته و مدیریت کند، سرمایه های بازارهای کاذب همانند ارز، سکه و خودرو را می توان به سمت بازار سرمایه هدایت کرد.

کبیری با بیان اینکه شاخص‌های بورس نویدبخش  توفیقات در حوزه نقدینگی است، گفت: مسیرهای سوداگرانه ای که در بسیاری از بخش ها آسیب زده و تنش های آن را می‌توان در طبقات جامعه مشاهده کرد با رشد شاخص های بازار سرمایه حذف می شوند و از این طریق می توان نقدینگی را مدیریت کرد.

انتهای پیام


-حق تقدم دفارا باز میشود ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-سخوز باز میشود
ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-ختوقا-خودرو صف خرید تا این لحظه
-ذوب 1676ریال خبهمن 1715ریال.....این صرفا یک مقایسه است هنوز سرانجام بلند مدت این دو سهم مشخص نیست
-وقتی سهمی برای خرید در کف نمیدهند دست بالا خریدن اشتباه وبی فایده است
-وقتی بازار خودجوش داغ است ذوب سمت 2000ریال میرود وقتی بازارسرد وکم جوش است ذوب به محدوده زیر 1700ریال نزول میکند بیش از 30 نماد شاخص ساز بزرگ همین وضعیت را دارند البته با هم صعود ونزول نمی کنند هر روز فرض دو الی چهار صنعت مثبت وچند صنعت دیگر منفی است
-حق تقدم دفارا کم عرضه ودست بالا باز شد ولی تایید نشد یحتمل شنبه دوباره تست بازگشایی انجام خواهد شد
-
توسط مدیران عامل و مالی و برای عرضه اولیه شنبه :

"نوری" معرفی شد/ پیش بینی سود، زمان مجمع + علت گرانی سهم

مدیران عامل پتروشیمی نوری،مدبران اقتصاد و معاون مالی هلدینگ "فارس" ضمن اعلام آخرین اطلاعات مالی و عملکردی از علت بالا بودن قیمت سهم، پیش بینی سود، زمان مجمع، پرداخت سود و اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر روی سهم خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معرفی شرکت پتروشیمی نوری که بعداز ظهر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در مکان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد با استقبال غافلگیر کننده فعالان بازار سرمایه، مدیران سرمایه گذاری و سهامداران روبرو و منجر به ایستاده دنبال کردن این مراسم توسط برخی از حاضرین شد.

مزایای رقابتی

تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه شرکت در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی پارس واقع شده، گفت: وجود دو اسکله اختصاصی برای بارگیری محصولات صادراتی(شمول 60 درصد از محصولات و لزوم بارگیری 15 کشتی در ماه)، دسترسی آسان به خوراک به واسطه وصل شدن به 13 پالایشگاه پارس جنوبی و معافیت از پرداخت ارزش افزوده روی خوراک را می توان از مزایای رقابتی این شرکت نام برد.

محصولات اصلی و فرعی

وی افزود: خوراک این شرکت شامل 4.5 میلیون تن میعانات گازی و 270 هزار تن بنزین پیرولیز است که میعانات از 13 پالایشگاه پارس جنوبی و بنزین پیرولیز از پتروشیمی جم تامین می شود. پارازایلین،بنزن و اورتوزایلین هر کدام به ترتیب با ظرفیت 750، 330 و 80 هزار تن در سال جزو محصولات اصلی آروماتیک و هیدروکربن های سنگین و سبک، آروماتیک سنگین، رافینیت، گاز مایع، برش پنتان و نفتای سبک جزو 6 محصول فرعی با مجموع ظرفیت تولید 3.3 میلیون تن در سال بشمار می روند.

این مقام مسئول ادامه داد: 50 درصد پارازایلین تولیدی فعلا برای پتروشیمی تندگویان جهت تولید پت ارسال می شود و بیش از 50 درصد دیگر صادر می شود.رافینت، محصولات سبک، گازمایع پنتان ضمن مصرف داخلی،هم صادر شده  و هم به پتروشیمی جم جهت تولید پلیمرهای پلی اتیلن و پلی پروپیلن ارسال می شود.بنزن هم برای ساخت مونومر استایلن به پتروشیمی پارس با لوله منتقل می شود ضمن اینکه بقیه محصولات از جمله اورتوزایلین صرف مصرف داخلی، ارائه در بورس کالا و انرژی و صادرات می شود.

صانعی با اشاره به اینکه شرکت در حال طی کردن سومین برنامه استراژیک است، گفت: کلیه فرایندهای مدیریتی، بازرگانی،مالی ، انسانی،تولید، HSE بصورت سیستماتیک و در چارچوب یک برنامه استراتژیک حرکت می کند و روند پیشرفت آنها بر اساس شاخص های کلیدی و غیرکلیدی کنترل و هر سه ماه یک بار شاخص ها تجزیه و تحلیل می شود بطوری که اگر نقصانی وجود داشته باشد،مشخص و نسبت به رفع مشکل اقدام می شود.

عملکرد تولید و فروش

وی درخصوص عملکرد تولید و فروش گفت: 95 درصد از طراحی و 98 درصد از برنامه های تولید طی سال گذشته انجام شده که نسبت به سال ماقبل از آن با کاهش مواجه شده و دلیل آن به تعمیرات اساسی بعضی از واحدها به مدت 4 ماهه برمی گردد.همچنین عملکرد فروش در سال 97 با صادرات 59 درصدی محصولات، 36 درصدی بین مجتمعی و مصرف 5 درصدی در دو بورس کالا و انرژی همراه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی نوری با اشاره به ظرفیت اسمی تولید 4.4 میلیون تنی محصول در سال گفت: در سال گذشته به میزان 2 میلیون تن صادرات و 1.7 میلیون تن مصرف داخلی و در بودجه 2.6 هزارتن صادراتی و 1.6 میلیون تن داخلی بوده و از نظر ریالی 55 درصد از فروش ها بر اثر صادرات بوده است.

مهمترین دستاوردها

صانعی درخصوص مهمترین دستاوردهای سال 97 گفت: افتتاح و بهره برداری از واحد برش سبک که از این طریق مقداری زیادی از ضرر جبران شد، انجام پروژه ارتقا پارازایلین باتوجه به  دوبرابری قیمت آن نسبت به نفتا جهت سوددهی بیشتر،رفع مغایرت ها با شرکت ملی نفت درباره بحث قیمت ،پیگیری دریافت مطالبات از شرکت بازرگانی،در دست اقدام بودن تکلیف اسناد مالکیت اراضی مجتمع و برطرف شدن تعدیل تاثیر مطالبات با هلدینگ از جمله مهمترین دستاوردها می توان نام برد.

طرح های توسعه ای

وی درباره طرح های توسعه ای جهت ادامه فعالیت گفت: طرح های جداسازی C5از ترکیبات سبک،ارتقا واحد تولید پارازایلین که هردو به بهره برداری رسیده، شیرین سازی ترکیبات سنگین که در مرحله مناقصه وجود دارد، جداسازی نرمال پارافین ها ازترکیبات سنگین، شیرین‌سازی گاز فلر که این طرح نیز در مرحله مناقصه است.ایزومریزاسیون برش سبک و تبدیل به محصولی با اکتان بالا، ایزومرایزیسیون ترکیبات رافینت، تولید نرمال هگزان پلیمر گرید، پروژه بومی سازی کاتالیست جاذب ها و جداسازی ترکیبات با ارزش اتیل بنزن و متا زایلین هم از طرح های توسعه ای در دست بررسی است.

علت گرانی قیمت سهم

این مقام مسئول درخصوص علت گران بودن قیمت سهم گفت: سوال: در سال 97 در شرایطی بودیم که متوسط تولید 730 تن بود اما سال جاری این ظرفیت سه برابر شده است . در سال گذشته به مدت 4 ماه تولید نداشتیم ولی اکنون در 100 درصد ظرفیت هستیم . طی دو ماه لاتن را از 18 به 13 درصد رساندیم و 94 درصد سود را پوشش دادیم .

پیش بینی سود 98، سیاست تقسیم سود، زمان مجمع و پرداخت سود

صانعی از براورد سود 1.6 هزار میلیارد تومانی برای سال 98 خبر داد که در سه ماهه ابتدایی سال جاری تقریباً 370 میلیارد تومان این سود تحقق یافته و بدون تسعیر نرخ ارز در نظر گرفته شده است. سیاست تقسیم سود بر اساس 90 درصد پیشنهاد شده که پس از عرضه اولیه و در 31 تیرماه مجمع سالانه برگزار خواهد شد همچنین یک ماه پس از برگزاری مجمع پرداخت سود به سهامداران انجام خواهد شد.

پیش بینی رکورد شکنی حجم عرضه و تعداد خریداران

جواد عشقی نژاد مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد نیز ضمن اشاره به سه عرضه موفق "پارس، نوین و فجر" توسط هلدینگ گفت: نوع قیمت ،روند عملکردی، حمایت از سهام این سه شرکت، رفتاری که بازار نسبت به ان نشان داد و سودآوری که برای سهامداران خرد و حقوقی های مختلف داشت، نشان دهنده نوع نگاه "فارس" در عرضه های گذشته بوده و همان روند برای پتروشیمی نوری پیش رو است که ادامه خواهیم داد.

وی افزود: به هر حال آخرین عرضه هلدینگ، پتروشیمی پارس بود با مشارکت 182 هزار نفر بود و در عرضه شرکت پلی پروپیلن جم به عنوان آخرین عرضه بزرگ بازار سرمایه نیز 468 نفر مشارکت داشتند.براین اساس، پیش بینی می شود روز شنبه علاوه بر رکورد شکنی حجم عرضه از نظر تعداد سهامداران هم رکوردی حاصل شود. تمامیت هدف هلدینگ شفاف سازی سرمایه گذاری ها از روش عرضه سهام در بازار سرمایه بوده که از سال گذشته وعده واگذاری سهام آنها را داده است.

ارزش گذاری و مقایسه با "شبندر و شبریز"

سعید محبی فرد معاون مالی و سرمایه گذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس درخصص ارزش گذاری این مجموعه و مقایسه این مجموعه پتروپالایشگاهی با ارزش شرکت های مشابه گفت: پتروشیمی نوری با ظرفیت 120 هزار بشکه بیشتر از پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت 320 هزار بشکه و 212 میلیارد تومان ارزش بازار و پالایشگاه تبریز با ظرفیت 110 هزار بشکه و ارزش بازار 10.1 هزار میلیارد تومان و با قیمت 9.6 هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده  که البته ارزان تر هم در بازار با قیمت 9.3 هزار میلیارد تومان عرضه می کنیم.

اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر  روی هر سهم

وی درباره عوامل تاثیرگذار بر تصمیم گیری انتخاب این سهم افزود: نرخ تسعیر ارز در ارزش گذاری 10 هزار تومان دیده شده و باتوجه به فروش 11300 تومانی ارز در سامانه نیما طی هفته گذشته،افزایش هر هزار تومان در قیمت ارز بر ارزش هر سهم "نوری" 500 تومان افزوده می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت تولید در سال جاری بر روی 90 درصد براورد شده ،ادامه داد: آمار و اطلاعات حکایت از این دارد که طی سه ماهه نخست سال بیش از 100 درصد تولید داشتیم اما برای سال 99 این ظرفیت 100 درصد دیده شده است.همچنین هر یک درصدی که قیمت خوراک کاهش پیدا کند، 700 تومان بر ارزش شرکت و 233 تومان به ازای هرسهم اضافه می شود بنابراین اگر امکان دریافت درصد بیشتری از خوراک با قیمت پایین تر میسر شود،اثر آن بسیار قابل ملاحظه خواهد بود.

محبی فرد گفت: آخرین ارزش جایگزینی نوری حدود 1.2 میلیارد یورو است که در صورت محاسبه آن با بهره زمان ساخت به عدد مناسبی خواهید رسید.سابقه هلدینگ در بازار سرمایه کاملا مشخص و قطع به یقین سهمی ارزشمند است که می تواند ضمن تحت تاثیر قرار دادن بازار، سهامداران را راضی نگه دارد. قیمت سهم عادلانه است و علی رغم فشار سازمان بورس معتقدیم قیمت واقعی بیش از ارزش گذاری است اما جای رشد دارد.

انتهای پیام


-بازار بورس چسبیده به سقف حرکت می کند عطش تقاضا مثل سابق نیست امکان اصلاح قیمت ممکن است.....یک زمانی میوه ها پایین درخت بود راحت برمیداشتید می خوردید الان میوه بالای درخت ان هم با شاخ وبرگهایی که ممکن است بشکند باید بروید در بورس میوه بچینید
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-قیمت بازگشایی سخوز4491ریال ......قیمت ورود مناسب ولی بعید میدانم عرضه ای در کار باشد امروز 98/04/18
-شاملا روز های قبل 53510ریال الان61528ریال یعنی 8018ریال صعود دوباره کشف روند توسط ما در محدو.ده 40000ریال بوده امروز 98/04/18
-کاسپین کشف روند 29000ریال الان 36504ریال.....یعنی بیش از 7000ریال صعود امروز 98/04/18
-اکثر سهام بورس وفرابورس چسبیده به سقف حرکت می کنند امروز 98/04/18
-ان کانالی که فتوای ولساپا را میداد الان 1488ریال تا این لحظه صف فروش دیروز گفتم سهم هایی که خرید وفروش هیجانی دارند یک مورد همین ولسا پا هست
-عابدی پرسید در مورد ماندگاری اجباری مثالی بزن که موجبات خیروبرکت است گفتم دفارا را فروختی ولی حق تقدمش را داری در اینده برایت نون خوبی خواهد انداخت بهش می گویند یکی از موارد ماندگاری اجباری
-من عادت ندارم در مورد خروج از سهم راهنمایی وتوضیحی بدهم......چون ممکن است رشد بکند ویا نزول بکندامروز 98/04/18

-دبالک الان5353ریال 1/18درصد هم حق تقدمش را با هم جمع بزنید.....من پدر مرده تو 320تومان کشف روند کردم پول یک پراید را سرمایه گذاری کردی

از کنارش یک پژو 405 سود کردی.....فراموش نکن کشف روند به همین راحتی نیست بعضی مواقع یک سهم قابلمه ادم را چپه می کند


-جم پیلن با کارت ملی جدید برو بانک تجارت سود مجمعش را بگیرکفش کهنه در بیابان نعمت است
-وتوصا-وگستر چند روزی است در گروه سرمایه گذاری ها صف خرید دارند
-

افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۲ درصدی دو سهم منفی و متوقف از تجدید ارزیابی و سود

دو شرکت فرابورسی از برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۲ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت فرابورسی ریل پرداز سیر و افرانت از برنامه افزایش سرمایه 100 و 12 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته خبر دادند.

بر این اساس، ریل پرداز سیر که نماد آن جهت برگزاری مجمع سالانه در پایان معاملات یکشنبه 16 تیر ماه متوقف شده، درصدد است سرمایه فعلی را از 196 به 392 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی "حریل" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و به منظور اصلاح ساختار تراز مالی و بهره وری از بازار موجود اعمال خواهد شد.

همچنین شرکت افرانت که طی معاملات روز جاری با افت 4.1 درصدی قیمت روبرو شده در نظر دارد جهت اصلاح ساختار مالی،7.5 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید.

"افرا" 62.5 میلیارد تومانی این تامین مالی را در صورت موافقت سازمان بورس از محل جذاب سود انباشته صورت می دهد.

انتهای پیام


-دفارا بالای 17000ریال معامله میشود......ایها الناظربورسیه الایرانیه اهلا وسهلا المفتوح حق التقدم دفارا صیدلیه
-البرز الان 2001 ریال دهها بار در کف های متفاوت وزمانهای مشخص کشف روند شده است
-بیمه میهن حجم معاملات مشکوک امروز 98/04/18
-غچین 16000ریالی کشف روند شده توسط ما الان 54000ریال اقا بسه  دست از سر سهم بردارید
-غچین 237 درصد رشد را ثبت کرده است
-دتولید صف خرید.....ماندگاری اجباری در حق تقدم منجر به صعود کشف روند دتولید ماه قبل توسط ما
-
معاون وزیر اقتصاد :

مالیات بر سپرده‌های بانکی حذف شد + علت / دو بازدهی برای دارایی

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اتمام بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از حذف مالیات بر سپرده‌های بانکی خبر داد و علت این تصمیم را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی در خصوص تدوین لایحه مالیات برعایدی سرمایه و در پاسخ به این سوال که آیا تدوین لایحه دولت و طرح مجلس به صورت موازی در یک حوزه مشکل ساز نیست به روزنامه ایران گفت: به طور معمول نمایندگان مجلس، به دلیل اینکه دولت مجری است لوایح پیشنهادی قوه مجریه را در اولویت قرار می‌دهند. ضمن اینکه در خصوص این لایحه تعامل مثبتی میان مجلس و دولت وجود دارد.

وی ادامه داد: بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد به پایان رسید و برای تایید به دفتر وزیر اقتصاد ارسال شد و چون این لایحه از اولویت‌های دولت است ، پیش‌بینی می‌شود در کوتاه ترین زمان تصویب و به مجلس تقدیم شود.

این مقام مسئول درباره جزئیات لایحه دولت گفت: در این لایحه مالیات بر سپرده‌های بانکی از دستور کار خارج شده و تنها عایدی بر سرمایه و بخش‌های مختلف آن نظیر مسکن تدوین شده است. در مالیات بر عایدی سرمایه یک اصول کلی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا دریافت مالیات باید نزولی باشد.

دهقان دهنوی افزود: در مالیات بر عایدی سرمایه، دارایی که توسط شخصی نگهداری می‌شود باید دارای دو نوع بازدهی جاری و آتی باشد. برای مثال شخصی که واحد مسکونی می‌خرد، ضمن اینکه بازدهی جاری از اجاره یا سکونت را به دست می‌آورد با افزایش قیمت نیز بازدهی دومی کسب می کند. اما در سپرده‌های بانکی تنها بازدهی جاری وجود دارد و حتی ممکن است در بلندمدت از ارزش واقعی سپرده نیز کاسته شود. بنابراین همانگونه که در هیچ کشوری سپرده‌های بانکی جزو مالیات بر عایدی سرمایه تلقی نمی‌شود، این موضوع کنار گذاشته شد.

به گفته وی در لایحه جدید دولت، انواع مالیات بر عایدی سرمایه مدنظر قرار گرفته که پس از تایید جزئیات آن اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


-
-
بعد از چندماه بلاتکلیفی :

زمان قطعی عرضه اولیه "نوری" مشخص شد/ جزییات حضور بزرگترین تولیدکننده

زمان قطعی عرضه اولیه ۱۰ درصد پتروشیمی نوری بعد از چند ماه بلاتکلیفی ، بالاخره مشخص و مقرر شد شنبه آینده ۳۰۰ میلیون سهم بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از کش و قوس چند ماهه و مساعدت سازمان بورس و اصرارها و پیگیری ها و و تمدید و اعلام زمان مجمع سالانه و لغو ... ، زمان قطعی عرضه اولیه 10 درصد پتروشیمی نوری مشخص و مقرر شد هفتمین شرکت جدید سال وارد بازار شود.

به این ترتیب ، درحالی شاپور محمدی دیروز وعده این رویداد را تا دو هفته بعد داده بود که شنبه آینده 22 تیر، 300 میلیون سهم "نوری" با محدوده قیمتی 2950 تا 3125 تومان و سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات بورس تهران عرضه می شود تا رکورد گرانترین عرضه اولیه چند سال اخیر شکسته شود.

بررسی های بورس پرس نشان می دهد تا قبل از این ، گرانترین سهم جدید مربوط به سهام پلی پروپیلن جم در 27 خرداد با 2250 تومان و پیش از آن پتروشیمی پارس با 2400 تومان در تیر سال گذشته بود اما پتروشیمی نوری که احتمالا" با قیمت 3125 تومانی هر سهم کشف قیمت خواهد شد، این عنوان را به خود اختصاص خواهد داد.

براساس این گزارش، از سوی دیگر مجمع سالانه "نوری" که بعد از اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید دو ماهه هفته پیش ، قرار بود صبح یکشنبه 23 تیر برگزار شود ، با تصمیم مدیران و سهامداران عمده ، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

هلدینگ خلیج فارس با 76.5 درصد و تاپیکو با 17 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند که با ظرفیت 4.5 میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان بشمار می رود .

طی چهارماه اخیر سال ، سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم ، سیمرغ و دارویی ره آورد تامین عرضه اولیه شده اند و پتروشیمی نوری هفتمین شرکت جدید بشمار می رود . 

انتهای پیام


-توقف ها وبازگشایی ها تا اخر تیرماه ادامه خواهد داشت و........نهایتا پرونده مجامع سود تقریبا بسته خواهد شد
-ساعت 12 تا فردا خدا نگه دار
-
--

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاملا تا محدوده 55000ریال اصلاح قیمت کرد الان59510ریال
-کاسپین 29000ریالی الان 34600ریال
-دبالک تا این لحظه صف خرید دارد
-کشف روند دقیق کاسپین در محدوده 29000ریال یک کف معتبربود
-دفارا هم خوب رشد کرد الان16306ریال اگر سود سالیانه را به این مبلغ اضافه کنیم حق تقدم ها مجانی محاسبه خواهد شد قیمت کشف روند قبل از افزایش سرمایه 17500ریال بود.....هر افزایش سرمایه ای مقرون به صرفه نیست باید محاسبه دقیق وهمه جوانب را مد نظر داشته باشید
-کاسپین را در 29000ریال کشف روند کردیم حتی یک نفر هم به این سهم نگاه نمیکرد الان دارند مرتب در محدوده 34796ریال خرید می کنند
-شاخص کل بی اعتنا به اخبار سیاسی سرصبح بیش از 2000واحد مثبت خورده است
-پردیس 1100ریالی کشف روند شده توسط ما در محدوده 2500ریال فعلا متعادل شد
-اما وخارزم با صف خرید سنگین روبروست تا این لحظه
-فقط رصد کنیدخرید نکنید حواس به خاذین باشد امروز 98/04/17
-اگر حق تقدم دفارا دارید در اینده ارزان فروشی نکنید امروز 98/04/17
-حمله کور کورانه شیر یا خطی شاید یکی دوبار موفقیت امیز باشد ولی در بلند مدت عادت میشود وشاید روزی سبدتان کمپلت 50 درصد افت کنددر بورس هیجانی وبی علت خرید نکنید
-حق تقدم دبا لک امروز باز گشایی میشود
-کاسپین همچنان حمایت 29000ریال مقاومت 40000ریال امروز98/04/17
-دفارا تا این لحظه صف خرید دارد هرچه سهم بیشتر رشد بکند حق تقدمش جذاب تر خواهد شد
-

بعد از اتمام مهلت ۶ ماهه و تمدید دو ماهه :

رئیس سازمان بورس : سهام پتروشیمی نوری تا دو هفته دیگر عرضه اولیه می شود

درحالی هفته پیش مهلت ۶ ماهه و تمدید دو ماهه پتروشیمی نوری برای عرضه اولیه به پایان رسید که رئیس سازمان بورس از ورود این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومانی تا دو هفته دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی درباره ورود پتروشیمی نوری به بورس که هفته گذشته با اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید دو ماهه روبرو و آینده آن نامعلوم بود، به ایرنا گفت : اقدامات مربوط به عرضه اولیه سهام این شرکت در حال انجام است و بزودی شاهد ورود آن به بورس خواهیم بود.

وی ادامه داد: بحث بررسی اطلاعات صورت‌های مالی پتروشیمی نوری از جمله مسائلی بود که منجر به تأخیر ورود این پتروشیمی در بورس شد. همچنین پتروشیمی نوری باید تعهدی را به شرکت بورس تهران ارائه دهد که این فرآیند در کنار بررسی صورت‌های مالی آن در حال بررسی است.

محمدی افزود: به نظر می‌رسد تا 15 روز آینده اقدامات اولیه مربوط به ورود پتروشیمی نوری در بورس انجام و عرضه اولیه آن صورت گیرد.

بر اساس این گزارش ، تاکنون شرکت های در نوبت عرضه اولیه بعد از اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید احتمالی ، باید مجددا" فرایند پذیرش را طی می کردند اما از قرار معلوم برای این شرکت 300 میلیارد تومانی ، شرایط دیگری در نظر گرفته شده است.

طبق اعلام قبلی ، مجمع سالانه "نوری" صبح یکشنبه 23 تیر با هدف تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته برگزار خواهد شد .

بنابراین گزارش ، پتروشیمی نوری با ظرفیت 4.5 میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان است و هلدینگ خلیج فارس با 76.5 درصد و تاپیکو با 17 درصد در ترکیب سهامداری آن حضور دارند.

انتهای پیام


-صف 107میلیونی وخارزم همچنان پا برجاست وممکن است فردا نیز معاملات پر حجمی را پشت سر بگذارد
-نوشته قرمز رنگ امروز را سرلوحه کار خود قرار دهیدمی خواستم چند مثال بزنم  وقت نبودولی به اینده وسرفرصت معاملات هیجانی را اشاره خواهم کرد
-تا فردا خدا نگه دار
-

تعداد صفحات : 13

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی