close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 10

| |

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


ذوب نرمال به نفع بازار است

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-وتجارت وبصادر صف خرید البته صف وتجارت407میلیون سهم تا این لحظه
-
یک کارگزاری بررسی کرد:

تحلیل ارزش گذاری سهم آماده عرضه اولیه امروز و پیش بینی سود

در آستانه عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد سهام پتروشیمی قائد بصیر، یک کارگزاری با بررسی آخرین اطلاعات تحلیلی از ارزش گذاری سهام،تاثیر تحریم ها بر واردات و پیش بینی سود سال جاری ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز 10 درصد از سهام شرکت پتروشیمی قائد بصیر عرضه اولیه و طی آن 33 میلیون سهم در محدوده قیمتی 800 تا 850 تومان برای عموم در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار می شود.

در این عرضه سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 650 سهم تعیین شده و هلدینگ توسعه انرژی تدبیر از طریق کارگزاری تدبیرگران فردا اقدام به واگذاری خواهد کرد.

در این میان بعداز ارایه توضیحات شنبه هفته جاری مدیران "شبصیر"، کارگزاری آبان با بررسی آخرین اطلاعات فروش، بهای تمام شده، هزینه مالی ،حاشیه سود ناخالص و صورت سود و زیان، در مورد گزارش ارزش گذاری سهام و اثر تحریم ها بر واردات مواد اولیه اظهار نظر کرد.

بررسی وضعیت صنعت

هم اکنون در داخل دو شرکت پتروشیمی تبریز و پتروشیمی قائد بصیر در بازار محصولات ABS حضور فعالی دارند، در این بین با توجه به تامین خوراک پتروشیمی تبریز از پالایشگاه تبریز این شرکت در بازار حضور فعال تری داشته و "شبصیر" نیز به واسطه تولید ABS سفید مورد استفاده در صنعت لوازم خانگی توانسته در بازار حضور فعالی داشته باشد و تولید ABS سفید را به ۷۰ درصد  از جمع تولید محصول برساند.

در حال حاضر در بازار داخلی سالانه نیاز به ۶۵ هزار تن ABS وجود دارد که سهم پتروشیمی قائدبصیر ۲۵ تا ۳۰ هزار تن و سهم پتروشیمی تبریز نیز ۲۰ هزار تن است و مابقی به وسیله واردات تامین می شود، البته طرح تولید ABS در پتروشیمی جم در سال ۹۷ با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن ABS به بهره برداری می رسد که البته بخشی از تولیدات آن صادر خواهد شد و بر بازار این محصول اثرگذار است.

قابل توجه است که محصول ABS کاربرد بسیاری در بازار محصولات پلاستیکی دارد و استحکام آن از پلاستیک های معمولی نظیر پلی اتیلن ها و پلی پروپیلن ها بیشتر است و این موجب شده است تا در تولید انواع کالاهای پلاستیکی و لوازم خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

تاریخچه شرکت

شرکت پتروشیمی قائدبصیر یکی از شرکت های پتروشیمی تولیدکننده محصول ABS در داخل و زیرمجموعه شرکت توسعه انرژی تدبیر است که در سال ۸۳ به بهره برداری رسیده و با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن ABS و ۶ هزار تن GPPS در حال فعالیت است.شرکت برای تولید محصولات از استایرن منومر، آکریلیو نیتریل و بوتادین استفاده می کند.

در سال ۹۶ فروش را به رقم ۳۳۲.۲ میلیارد تومان گزارش کرده که سودی ۳۱.۱ میلیارد تومانی معادل ۹۴۴ ریال به ازای هر سهم برای شرکت به همراه داشته است. این شرکت در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۷ با سرمایه ۳۳ میلیارد تومان سود هر سهم را ۶۸۵ ریال اعلام کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشدی ۱۲۸ درصدی داشته است. برای سال مالی جاری این شرکت به ازای هر سهم ۱۱۶۱ ریال سود پیش بینی کرده و در شش ماهه ۵۹ درصد از سود پیش بینی شده را پوشش داده است. فروش شرکت نیز برای سال مالی ۹۷ به رقم ۳۵۵.۳ میلیارد تومان برآورده شده و در شش ماهه ۵۶ درصد از این رقم را پوشش داده است.


-امروز  کار غیر بورسی زیاد داشتیم وموفق به مطلب نویسی نشدیم
-تکشا همچنان پر تقاضا تا این لحظه
-

مجوز افزایش سرمایه جذاب ذوب آهن و عبیدی منجر به صف خرید و رشد قیمت شد

صدور مجوز افزایش سرمایه ۸۵ و ۲۰۰ درصدی ذوب آهن و داروسازی عبیدی توسط سازمان بورس، منجر به صف خرید و رشد قیمت سهام این دو شرکت شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، انتشار صدور مجوز افزایش سرمایه 85 و 200 درصدی ذوب آهن و داروسازی عبیدی توسط سازمان بورس، منجر به صف خرید بیش از 44 میلیون سهمی و رشد قیمت سهام این دو شرکت شد.

به این ترتیب "ذوب" که مشمول ماده 141 قانون تجارت شده می تواند از محل تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه فعلی را از 3.31 به 6.15 هزار میلیارد تومان برساند.

همچنین "دعبید" از دو محل سود انباشته 150 درصدی و مطالبات سهامداران و آورده نقدی 50 درصدی می تواند 134.4 میلیارد تومان به سرمایه فعلی 67.2 میلیارد تومانی اضافه کند.

انتهای پیام


-فولای در سقف ولی تقاضا بالا پر ریسک ولی پر معامله....


-الان وانصار بی علت بسته است تا روزی باز گشایی شود وسهام سهام داران خرد درقیمت مفت خریداری شود
-تا شنبه خدا نگه دارامیدواریم شنبه مثبت برای بورس رقم بخورد
-

ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 75

بورس نیمه ابان

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاخص کل تا این لحظه با 360 واحد مثبت صبحی سبز اغاز کرده است امیدواریم تا اخروقت همینطور سبز بماند
-احتیاط خریداران هنوز ادامه دارد دست به عصا راه میروند تا چالش موقت ترامپ از روی سر بازار برداشته شود
-گروه خودرو هم مثبت ظاهر شده است تا این لحظه
-خساپا تا این لحظطه 42 میلیون صف خرید در 1191ریال
-گروه فلزات اساسی هم مثبت ولی متعادل تا این لحظه
-خزامیا نیز تا این لحظه 22 میلیون صف خرید دارد
-گروه بانک نیز مثبت متعادل بدون صف خرید تا این لحظه سبز است
-تمرکز نقدینگی در گروه خودرویی .....

-ثنوسا یک شفاف سازی وصف خرید


اقدامات انجام شده در خصوص افزايش سرمايه از محل مازاد تجديد ارزيابي دارايي ها در طبقه سرمايه گذاري هاي بلند مدت شرکت در راستاي مفاد بند ز تبصره 10 از ماده واحده ي قانون بودجه سال 1397 کل کشور منوط به دريافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار


-مداران خدیزل حفاری تا این لحطه متعادل هستند یعنی در قیمتهای کمتر جذابیت خواهند داشت
-
تمامی صنایع از بخشنامه‌های دولتی که تاکنون بالاجبار صادر شده بود متضرر شدند اما واقعیت آن است که این سطح مداخله دولتی‌ها در بازار غیرمنطقی بود.
بهادر احرامیان مدیرعامل فولاد آلیاژی یزد در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز با اشاره به تجدیدنظر دولتی‌ها در سیاست‌گذاری محصولات فولادی اظهارکرد: آزادسازی قیمت‌گذاری در راستای افزایش سطح معاملات باید توسط وزارت صمت رقم زده شود بنابراین باید سیستم و سیاست مداخله در بازار از جمله بازارفولاد مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: وزارت صمت در راستای حفظ بازار به‌دنبال نظرخواهی از تشکل‌ها از جمله فولادی‌ها بوده که جزئیات این نشست با ستاد تنظیم بازار در بخشنامه‌ای منتشر خواهد شد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره اینکه آیا تعدد بخشنامه‌ها نقطه آغازی مجدد برای صنایع کشور به شمار نمی‌آید، افزود: تمامی صنایع از بخشنامه‌های دولتی که تاکنون بالاجبار صادر شده بود متضرر شدند اما واقعیت آن است که این سطح مداخله دولتی‌ها در بازار غیرمنطقی بود.

احرامیان تاکید کرد: زمانی که برنامه‌ریزی برای تولید فولاد کشور با هدف صادرات طرح‌ریزی شده و مازاد عرضه در کشور دو برابر میزان درخواست فولاد بوده اما دخالت‌های تعزیراتی در بازار، حاشیه فولاد را افزایش داد.

وی اضافه کرد: نرخ دلار از ابتدای سال‌جاری، بیش از 150 درصد رشد را تجربه کرده اما افزایش قیمت‌ محصولات فولادی حداکثر‌ حدود 80درصد بوده اما فولادسازان بر این باورند که بدون مداخلات دولت نیز افزایش قیمت این محصولات به پای افزایش قیمت ارز نمی‌رسید.

-
-
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
اخبار اقتصادی در ایران به دلیل اثرگذاری بر بازارهای حاشیه ایی مانند ارز، تأثیر مقطعی بر بورس دارد اما دائمی نیست و پس از ‏تحلیل درست خبر، همه‌چیز عادی خواهد شد.‏


فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز در مورد قرمز شدن شاخص‌های بازار و رابطه آن با رد لایحه CFT گفت: متأسفانه تنها دقایقی بعد از اعلام رد این لایحه بازار واکنش نشان داد. درواقع عده زیادی از سرمایه‌گذاران و سهامداران چون در سود هستند نگران از دست رفتن سودشان بوده و به همین دلیل با هر خبری واکنش نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: البته همین افراد بعد از تحلیل خبر و اطمینان از این‌که اثرات آن خیلی فاحش نیست از نگرانی دست برداشته و بازار تصحیح می‌شود.

جهانی با تأکید بر این مطلب که درواقع بورس ایران مانند بورس نیویورک دارای اهمیت شده و یک بورس بین‌المللی است اظهار داشت: تمام خبرهای ایران که در دنیا خیلی هم زیاد است چه بین‌المللی و چه داخلی، به‌صورت آنلاین و بلافاصله اثر خود را بر بازار ایران می‌گذارد.

وی تأکید کرد: اخبار اقتصادی بر روی بورس ایران خیلی تأثیر دارد یعنی همه خبرهای قیمتی را خیلی سریع انعکاس می‌دهد. این مهم نشان می‌دهد که همه قیمت‌ها واقعی است و کسی نمی‌تواند بگوید قیمت‌های بورس، حباب است.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: از همان لحظه اعلام خبر رد لایحه CFT شاخص‌ها تا 5درصد منفی شد و دوباره 3 تا 4درصد بالا آمد.

وی افزود: تا آنجایی که من در خبرها خواندم، شورای نگهبان این لایحه را رد نکرده و تنها ایراداتی به آن گرفته است و این بدان معنی است که بعد از رفع ایرادها از سوی مجلس، شورای نگهبان نیز رأی به تائید خواهد داد.
--ارزش روزانه معاملات در حدود 630میلیارد تومان امروز خوب است واحتمالا تا ساعت 12/30دقیقه بیشتر خواهد شد
-وخارزم 12 میلیونتا این لحظه صف خرید دارد
-در گروه کانه های فلزی کمنگنز موقت صف خرید داردالبته صرفا دیده بانی لازم است وامکان اصلاح قیمت وجود دارد

-خساپا صف خرید پرحجم تا این لحظه56 میلیون سهم
-
یک فعال بازارسرمایه به بورس پرس اعلام کرد:

گلایه از سفارش سهام دارای صف خرید و درخواست توضیح از مدیریت فناوری

یک فعال بازار سرمایه با اعلام گلایه کاربران آنلاین از ردیف سفارش در نمادهای دارای صف خرید از مدیریت فناوری بورس تهران درخواست توضیح و شفاف سازی در این مورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عرفان قنبری با اشاره به ادامه مشکلات مربوط به سامانه معاملات و چالش های معامله گران آنلاین بازار سهام به بورس پرس گفت: مدتی است کاربران آنلاین از ردیف سفارش خود در نمادهای دارای صف خرید گله مند هستند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در نماد "زپارس" به رغم ارسال سفارش راس ساعت 8:30 ، همواره در نوبت های سفارش بیش از چند ده میلیون سهمی قرار می گیرند و بر اساس بررسی های انجام شده از چند کارگزار بورس که با شرکت های مختلف خدمات برخط همکاری دارند این اتفاق تایید شده که بهترین ردیف سفارشات متعلق به معامله گران کارگزاری ها و سامانه نامک است.

قنبری ادامه داد: این درحالی است که با نگاه به حجم معاملات و تعداد خریداران به حجم متوسط بیش از 40 هزار سهم خرید هر کد می رسیم که تاییدکننده سفارشات با حجم بالا است که در کاربران برخط عمومیت ندارد. بنابراین جا دارد مدیریت فناوری بورس تهران در راستای حمایت از شانس برابر کاربران و سهامداران در این مورد شفاف سازی کند تا کاربران برخط به حفظ حقوق خود از سمت ناظران بازار و دست اندرکاران امیدوار باشند.

انتهای پیام
-
-

ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 14 آبان 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 52

بورس یکشنبه 13 ابان حساس

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سکوت بازار حکایت از اتفاقی مثبت دارد شایئد اصلاحاتی باشد ولی متعاقب ان رشدی در پیش است
-تلیسه تا این لحظه صف خرید دوماه قبل گفتیم این سهم بدرد نمی خورد یعنی تلیسه نیاز به حمایت هیچ کانال وسایتی ندارد ونخواهد داشت سهم خالی از اماتورهمچنان منتظر افت قیمت سهم هستیم......زگلدشت یادتان می اید دهها بار  این رفت وبرگشت ها تکرار شد از زیر 4000ریال سرانجام رفت بالای 5000ریال زگلدشت الان محدوده 5000ریال همچنان منتظر افت قیمت زگلدشت هستیم
-تلیسه حمایت 3800ریال مقاومت اول 4500ریال مقاومت دوم 5000ریال مقاومت سوم 5500ریال ولی حمایت 3800ریال همیشه مد نظر باشد
-حجم معاملات بالا در خساپا تا این لحظه در محدوده1180ریال
-حفاری الان متعادل صبر کنید یحتمل اصلاح قیمتی خواهد داشت
-مداران هم درحال حال متعادل شدن این سهم نیز ممکن است اصلاح قیمت کند
-خدیزل نیز در حال اصلاح قیمت
-والبر حمایت ا.ل 1800ریال مقاومت اول 2200ریال
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه سهام به روش ثبت سفارش در نماد (شبصير1) 97/8/13 10:13
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1330/الف/97 مورخ 1397/08/12 اين شرکت، روز سه‌شنبه مورخ 1397/08/15 تعداد 33،000،000 سهم از سهام شرکت توليدات پتروشيمي قائد بصير (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (شبصير1) به روش ثبت سفارش، عرضه مي گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-شاخص کل تا این لحظه 780 واحد مثبت شاخص هموزن نیز نرمال بازار منتظر عبور از بحران ترامپ
-

زمان و شرایط عرضه اولیه نهمین شرکت جدید مشخص شد

زمان عرضه اولیه نهمین شرکت بازار مشخص و مقرر شد ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی بصیر سه شنبه این هفته در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی برگزاری جلسه معارفه دیروز پتروشیمی بصیر و تکمیل اطلاعات ، زمان عرضه اولیه سهام این شرکت مشخص شد.

به این ترتیب مقرر شده سه شنبه این هفته 15 آبان 10 درصد از سهام "شبصیر"  شامل 33 میلیون سهم در محدوده قیمتی 800 تا 850 تومانی هر سهم در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این عرضه سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 650 سهم تعیین شده و هلدینگ توسعه انرژی تدبیر از طریق کارگزاری تدبیرگران فردا اقدام به واگذاری خواهد کرد.

پتروشیمی بصیر بعد از شرکت های پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود، پتروشیمی پارس، کشت و دام قیام اصفهان، عطرین نخ قم ، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و دارو سازی اوه سینا، نهمین شرکت جدید سال جاری بازار سهام بشمار می رود.

انتهای پیام


-ذوب2413ریال تا این لحظه صف فروش موقت ولی تاثیر چنین منفی خو.ردن ها بر بازار مشهود است
-کمتر حرف میزنیم ....ولی ریزش گروه خودرو را دقیق امروز واحتمالا اینده رصد کنید
-ذوب وقتی منفی میشود انگار زلزله خفیف بازار می اید این تفکر از اشتباهات اماتور ها هست
-صبح گفتیم مداران حفاری خدیزل اصلاح قیمت الان نگاه کنید......مداران حفاری متعادل وخدیزل در حال اصلاح قیمت.....واحتمال هرسه نماد اصلاح قیمت.....شاید نیم ساعت دیگر وضعیت این سه سهم تغییر کند معمولا دیده بانی ها لحظه ای است
-خودت باید جرات و.تصمیم به خرید وفروش داشته باشی وا فکر واطلاعات ذهن خودت کار بکشی
-ظرافت های بازار سرمایه را من میدانم وبازار نیازمند امثال اینجانب است با قوانین دست وپا گیر ارزش معاملات از 1400میلیارد تومان در روز نباید به زیر 500میلیارد تومان سقوط کند قوانین دست وپا گیر سهام دار خرد را از بازاربیرون می برد
-انتظار برای فخوز 800و700 تومانی بی فایده است الان مدتی است در محدوده 10000ریال حمایت میشود
-ثشرق 913 ریال می گو.ید نقدینگی بازار تا این لحظه انقباضی است حمایت ثشرق.......؟؟؟؟؟صبر کنید
-تلیسه زیر 4000ریالی که الان محدوده 4467ریال است در مقابل عرضه های سنگین حمایت شد تفکر ما میگوید حمایت زیر4000ریال ولی بازار تابع فکر مانیست
-وقتی یک شبکه اجتماعی مثل سهام یاب فیلتر میشود کل بازار اسیب می بینداگر تذکری هست اخطاری هست توصیه ای هست به صاحب سایت سهام یاب اطلاع دهید ولی توقف ناگهانی یعنی توقف بسیاری از دادوستد های بورسی
-فلوله 4560ریال صف فروش چند ماه پیش ما گفتیم حمایت اول4200ریال حمایت دوم؟؟؟؟؟حمایت سوم؟؟؟؟؟؟با روند نباید جنگید بله این فلوله صعودهای عالی هم داشت ولی در بازار 1400 میلیارد تومان معامله درروز ولی در بازار 500میلیارد تومان در روز اکثر سهم ها منقبض میشوند
-ولساپا 1309ریال هر روز رصد کنید حمایت پایین تر است به نمودار نگاه کنید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 13 آبان 1397 ساعت 7:18 توسط حامد | | تعداد بازدید : 42

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند ها

لینک ها

امکانات

کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت bourseclasor محفوظ می باشد.