close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 10

بورس بسوی صعود

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-دبالک همین چند روز پیش بشدت تا محدوده 3200ریال افت کرد الان 3714ریال اگر دوباره نزول کرد ما را هم خبر کنید
-سبهان امروز تا این لحظه 45193ریال همین چند روز پیش 37000ریال بشدت نزول کرده بود8193ریال رشد
-وآذر تست شد شاید در اینده سود ده باشدولی سابقه ده ساله سهم مهر تایید توسط دیده بان نمی گیرد فاکتورهای لازم جهت خرید را دریافت نمی کند اما سودی نا مشخص در اینده مشهود است
-فسرب تا این لحظه 10 میلیون صف خرید الان ده روزی هست دیده بان مدام رشد سهم را گوشزد وهر روز هم عرضه میشود ولی تقاضا هم همچنان پایدار است سال قبل نیز چند بار در کف در رصد دیده بان قرار گرفت دوسال قبل نیز در قیمتهای بسیار پایین کشف روند شد امروز 98/02/25
-دبالک افت نمی کند ومقداری صف خرید دارد تا این لحظه

-بازار فیکس در حال استراحت وبه لطف اماتورهای عجول مقدتار ضعیفی منفی تا این لحظه
-بیمه ملت تا این لحظه صف خرید سنگین دارد
-وهمچنین بیمه دانا نیز صف خرید دارد
-خریدهای شانسی شیر یا خطی را کنار بگذارید
-هیجان عرضه وتقاضا در بترانس سهم پرحاشیه سالهای قبل شبیه ذوب وخساپای این روزها
-غپینو -غشان برترین های گروه غذایی تا این لحظه
-تایرا با تقاضا روبروست تا این لحظه
-سه سهم برتر گروه لیزینگ ولملت -ولغدر -وایران تا این لحظه
-پتایر -پکرمان -پلاسکسه سهم برترگروهخ لاستیک تا این لحظه
-باز بودن وبسته بودن نمادها را چک کنید معمولا سهم ها بعلت نوسانات قیممتی 20 و50 درصدی وشفاف سازی وتعلیق مکرر مدام بازوبسته میشوند
-تمرکز کانال های سیگنال دهنده پر بازید در نمادهای کناره مشهود است
-قنیشا قشکر قثابت تا این لحظه سه نماد برتر گروه قندی
-
توسط سهامدار عمده اعلام شد:

زمان و شرایط عرضه بلوک ۲۶.۱۷ درصدی سهام شرکت پرحاشیه بورسی

شرایط و زمان عرضه بلوک ۲۶.۱۷ درصدی سهام شرکت پرحاشیه بورسی توسط سهامدار عمده از طریق بورس تهران اعلام شد تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،صندوق رفاه و تامین آتیه کارکنان بانک کشاورزی در نظر دارد بلوک ۲۶.۱۷ درصدی سهام شرکت صنایع آذرآب را به صورت یکجا و نقد یا نقد و شرایطی از طریق بورس تهران روانه میز فروش کند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

بر این اساس، مقرر شده ۲۶۱ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۸۰۹ سهم روز سه شنبه ۲۸ خرداد ماه از طریق کارگزاری بانک کشاورزی عرضه شود.در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۳۵۰ تومان و قیمت پایه کل ۹۱.۶ میلیارد تومان تعیین شده است.

بنابراین گزارش،در صورتی که خریدار تقاضای خرید سهم به صورت نقد و اقساط را داشته باشد باید ۲۰ درصد از ارزش کل معاملات را به صورت نقدی و حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده و الباقی را پس از یک فرصت ۶ ماه از تاریخ قطعیت معامله در قالب ۱۰ قسط مساوی با فواصل ۳ ماهه و نرخ فروش اقساطی ۱۲ درصد سالانه پرداخت کند. تاریخ اولین قسط شما پس از قطعیت معامله در بورس است.

انتهای پیام


-ساعت 12/15دقیقه تا شنبه خدا نگه دار
-
ادامه مطلب ...
[ چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ] [ 7:0 ] [ حامد ]

تاصیکو هنوز پرمعامله


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-دبالک الان 3540ریال.....روزهای قبل اماتور ها تا محدوده 3200ریال توی سر سهم زدند ودو دستی تقدیم حرفه ای ها کردند
-سبهان روزهای قبل اماتورها توی گوش سهم زدند وتامحدوده 37000ریال سهم را خرد وخمیر کردند الانتا این لحظه 43040ریال میانگین 600 تومان رشد کم نیست سهم هنوز پتانسیل های قوی در درون خود دارد
-بعد حریل نوبت به رشد حآسا رسید چند روزی اس مدام مثبت می خورد
-راه حل سیاسی برجامی بین ایران واروپا تقریبا حتمی است بعید میدانم به تنش کشیده شود وهموار شدن مراوده مالی بانکی با اروپا تاثیر مثبتی روی بورس خواهد گذاشت
-گروه خودرویی سبز است واین سبزی تا این لحظه  شاخص را هم سبز نگه داشته است
- ای جان حق تقدم ولشرق فروخته شد بگو ماه رمضان ماه نزول برکات هنوز سود سالیانه مانده است
-کمرجان.....در رصد دیده بان امروز 98/02/24
-توی این ریزش  دوهفته قبل وریزش سال قبل که از محدوده تقریبی 195هزار تا محدوده 160هزار واحد شاخص کل نزول کرد یک درصد من از بازار اسیب ندیدم.......چون تفکر اماتوری را سالهاست مثل زباله بیرون ریختم
-معمای غچین یک معمای لاینحل است1000تومان هم افت بکند فروشنده نیستیم امروز98/02/24
-هرچه مینویسیم منصفانه اینجا درج میکنیم دو الی سه کاربر تماس داشتند  با انها هم بعلت رعایت انصاف در اعلام نظرات بورسی قطع کلام کردیم....اینجانب بشدت مخالف باند گروه خرید گروهی وغیره هستم....هدفم اموزش اهداف بلند مدت ومیان مدت در بورس هست
-بیمه دانا صف سنگین خرید  ادامه دار تا این لحظه
-ممکن است فسرب بتواند از مقاومت 10000ریال عبور کند الان تا این لحظه با صف خرید روبروست
-فایرا هم همچنان تا این لحظه صف خرید است
-

خبر خوش موگرینی به ایران با اعلام نخستین تراکنش ساز و کار مالی اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر پایبندی اروپا به اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد نخستین تراکنش اینستکس ظرف چند هفته آینده انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، فدریکا موگرینی گفت: به‌عنوان اتحادیه اروپا همواره طرفدار گفت‌وگو و تعامل هستیم. بنابراین از مذاکره حمایت می‌کنیم. همیشه گفت‌وگو کردن بهتر از گفت‌وگو نکردن است به‌ویژه زمانی که تنش‌ به وجود می‌آید.

وی افزود: از ایران می‌خواهیم به تعهدات برجام پایبند باشد. اتحادیه اروپا و تمام کشورهای اروپایی مصمم هستند برجام به‌طور کامل اجرا شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: در نشستی با حضور وزرای خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه به‌عنوان طرف‌های اروپایی برجام درباره راهکارهای عملیاتی کردن اینستکس و انجام اولین تراکنش ظرف چند هفته‌ آینده رایزنی کردیم.

موگرینی با یادآوری این مطلب که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون پایبندی ایران به برجام را تائید کرده، افرود: وزرای خارجه 28 کشور اروپایی هم تأکید دارند آژانس تنها مرجع ارزیابی پایبندی ایران به برجام است.

انتهای پیام


-دبالک با تقاضا روبروست تا این لحظه امروز 98/02/34
-ارامش سیاسی  تعامل اروپا با ایران جهت اجرای راهکار مالی شاخص مثبت وگروه خودرویی با تقاضا روبروست
-حریل چرا رشد کرد گفتند شاید خطا کرده  فعلا نماد متوقف است
-واتی -وگستر صف خرید......چرا صف های خرید را اعلام میکنیم خوب ممکن است حواس شما ونگاه شما به جای دیگری از بازار سرمایه باشد
-

رضایت لاریجانی از ۵ بانک بورسی و دولتی در فروش املاک و دارایی ها

رئیس مجلس در خصوص واگذاری بنگاه های واگذار شده بانک ها اعلام کرد: بانک های ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن و بانک رفاه کارگران بهتر از بقیه بانک ها عمل کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی لاریجانی در جلسه امروز مجلس در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی در حوزه بازارهای مالی گفت: گزارش هایی که کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی تهیه کرده به مسئله سرمایه گذاری در  کمک می کند و سبب می شود با نظارت مجلس بخش های اجرایی جدی تر عمل کنند.

وی افزود: طبق گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، بانک های ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن و بانک رفاه کارگران بهتر از دیگر بانک ها در فروش املاک و اموال مازاد عمل کرده اند و بقیه در سطح پایین تری اقدام کرده اند. 

انتهای پیام

 


-
-
-ادامه مطلب ...
[ سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 ] [ 7:0 ] [ حامد ]

بورس نقدینگی فعال با احتیاط


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-یک اخطار باید به مدیر عامل حریل داده شودوتوجیه شود خرید وفروش سهم را کسی نمیتواند تهدید بکندپول ازاد خرید هم ازاد
-فسرب شاید یک دهه قبل 900 تومان بود دقیقا حضور ذهن ندارم ولی الان دوباره در محدوده قیمتی 900تومان ظاهر شده است
-فایرا نیز با تقاضا روبروست تا این لحظه
-کمرجان یک هفته است رصد میشود تا این لحظه محکم ظاهر شده است
-بازار مثبت است ولی در گروه خودرویی تعداد کمی از نمادها اصلاح قیمت تمام نشده است
-بیمه دانا صف خرید تا این لحظه.....
-کپارس-کساوه تا این لحظه با تقاضا روبرو هستند
-کل بازار ریخت اصلاح کرد اما سبهان 2900تومانی در محدوده 4000تومان مستحکم ایستاده پس در اینده شاید بهتر بایستد حمایت همچنان 2900تومان ومقاومت اول 4200تومان مقاومت دوم 4500 تومان......زمان کشف روند توسط دیده بان قیمت کف 29000ریال بود

-صبح این مطلب را نوشتم


بازار مثبت است ولی در گروه خودرویی تعداد کمی از نمادها اصلاح قیمت تمام نشده است


-عده ای سفته باز در گروه خودرویی به نوسان های روزانه معتاد شده اند وکل بازار را به چالش می کشانند
-
مدیرعامل کارگزاری بانک دی به بورس پرس اعلام کرد:

علل فراز و فرود شاخص + ارزیابی صنایع مقبول و وضعیت بازار تا پایان اردیبهشت

یک کارگزار بورس ضمن بررسی علل فراز و فرود شاخص بورس از ابتدای سال جاری تاکنون و ارزیابی وضعیت بازار طی هفته تا پایان ماه جاری،صنایع مقبول را برشمرد و درباره تصمیم گیری امروز هیات دولت برای واگذاری سهام در ۱۶ شرکت بزرگ بورسی توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،فردین آقابزرگی درخصوص علت فراز و فرود شاخص بورس از ابتدای سال جاری تاکنون به بورس پرس گفت: به اقتضای تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی، انواع بازارها از جمله بازارهای مالی و سرمایه تغییراتی را اعم از مثبت و منفی در خود می بینند.در این بین به واسطه تحولاتی که طی یک ماه اخیر در نظام ارزی از افزایش نرخ ارزها بوجود آمد، شتاب افزایش شاخص به جهت پیش بینی تاثیر افزایش نرخ نیمایی در سود و زیان و عملیات شرکت ها و صنایع بورسی محتمل بود.

وی افزود: باتوجه به  تغییر این روند، انجام مذاکرات سیاسی ایران با طرفین مقابل خارجی و سیگنال های عملیات بازار ارز مبنی بر اصلاح منفی قیمت که ظرف چند روز گذشته شاهد آن بودیم،طبیعتا این ذهنیت در بازار سرمایه بوجود می آید که اگر تا پیش از این، قیمت ارز به عنوان یکی از متغیر های اصلی و اثرگذار بر افزایش قیمت سهام بوده، اگر قرار بر انجام اصلاحی باشد در بازار سرمایه هم خود را هرچند بصورت گذرا نشان می دهد.

این کارگزار بورس ادامه داد: بنابراین این ناشی از تغییرات در سناریوها و مفروضاتی است که از ابتدای سال، تحلیلگران در نظر داشتند. در حقیقت آثار ناشی از تغییر و اصلاح  منفی قیمت ارز، پیش بینی عادی سازی و پرهیز از تنش های سیاسی و ایجاد آرامش در بازار ارز موجب شد یکی از عوامل بسیار موثر در تغییرات شاخص تا حدود 25 درصد طی 1.5 ماه اخیر اصلاح قیمت کند.

آقابزرگی با بیان اینکه تغییرات گذشته در بورس نشان می دهد واکنش ها چه در جهت مثبت و چه منفی بیش از آن حدی است که مورد تحلیل قرار می گیرد و مورد انتظار است ،گفت: در حال حاضر نمی گویم هیچ تغییر و تاثیر خاصی از جهت مسائل سیاسی و اقتصادی اتفاق نیفتاده، ولی ضرایب احتمال تحقق مفروضاتی که موجب شود بازار تحت تاثیر منفی قرار گیرد،خیلی ضعیف و بصورت یک حرکت گذرا است و در نهایت در یک دوره میان مدت 6 ماهه تا یک ساله حتی با ثابت فرض کردن جریان فعلی و وضعیت اقتصادی کنونی، مطمئنا روند جریان افزایش شاخص قیمت ها مثبت خواهد بود.

وی درخصوص ارزیابی وضعیت بازار طی هفته جاری تا فصل مجامع گفت: قطعا روند اصلاح قیمتی با شیب تند منفی یا مثبت همراه است،یک سری از فعالان حقیقی و حقوقی در دوره بازدهی 25 درصدی بورس از ابتدای سال جاری به فکر شناسایی سود،تغییر کنترل و جابجایی دارایی های سهام افتادند، همین طور بالعکس امروز بالغ بر 1.6 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بوده اما در روزهای کم رونق، ارزش معاملات به حدود 600 تا 700 میلیارد تومان می رسید که این نشان می دهد عده ای خریدار در بازار وجود دارند که پلکانی خرید می کنند.

پیش بینی اصلاح قیمتی مثبت حداکثر تا پایان ماه جاری

مدیرعامل کارگزاری بانک دی ضمن تاکید براینکه اگر چند روز آینده را خیلی دشوار پیش بینی کنم ولی به سادگی بصورت نظریه ای قابل اتکا اعلام می کنم که حداکثر تا پایان ماه جاری اصلاح قیمتی مثبتی خواهیم داشت درخصوص صنایع با اقبال تا فصل مجامع گفت:باتوجه به دستور کار قرار گرفتن تحریم صنایع فلزی ،شرکت هایی وجود دارند که کل محصولات تولیدی آنها و مواد اولیه در داخل وجود دارد و مشمول این فرایند نمی شوند اما همین روزها می بینیم این گروه سهام هم سو با بازار منفی شدند.

آقابزرگی افزود: در نهایت آن دسته از شرکت هایی که مواد اولیه را از داخل تهیه می کنند و نرخ فروش محصولاتی بر اساس نرخ جهانی داشته که در داخل به فروش می رسد همانند فراورده های پالایشی و پتروشیمی از دسته صنایعی هستند که هرچه تحریم ها و ناملایمات سیاسی افزایش پیدا کند،ممکن است سودآوری بهتر و مناسب تری داشته باشند چراکه مواد اولیه ارزان تری در اختیار آنها قرار می گیرد.حتی گروه های فراورده های غذایی، مواد مصرفی دارویی و محصولات صادراتی با حجم کم جزو صنایع خوش اقبال بازار محسوب می شوند.

وی درخصوص تصمیم گیری امروز هیات دولت برای واگذاری سهام خود در 16 شرکت بزرگ بورسی به بورس پرس گفت: فرایند خصوصی سازی اصل 44 قانونی است که باید اجرا شود اما مرحله به اجرا درآوردن آن از همه مهم تر است، اینکه موضوع طرح شده و در دستور کار قرار بگیرد در چندین سال گذشته ادامه داشته که با این پیشروی کند، اصالت و دیدگاه اصلی قانونگذار بعضا رعایت نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه خصوصی سازی به این معنی نیست که ترکیب سهامداری یک شرکت به شکلی دربیاید که از لحاظ ظاهر شباهتی به دولتی نداشته اما کماکان مدیریت آن با دولت باشد،ادامه داد: در این فرایند بایدضمن حضور مدیران و سهامداران خصوصی، اهلیت برمبنای تمکن مالی بخش خصوصی سنجیده شود. اگر بدین صورت حرکت شود، فرایند مبارکی است و به اصل و اساس موازین قانونی برمی گردد اما متاسفانه در خصوصی سازی شرکت ها و صنایع تجربه خوبی وجود نداشته است.

آقابزرگی درباره تدابیری که می توان جهت عدم خریداری سهام شرکت ها توسط خصولتی ها اندیشید، گفت: سازمان بورس یکی از مراتبی است که می تواند بر این موضوع اثرگذار باشد تا اهلیت خریدار را شناسایی کند اما صرف شفافیت باید اطلاعات و سوابق کاری خریداران سهام یک شرکت را که رقبای نامحدودی هم در مشارکت ندارند،در نشریات و سایت ها مطرح کرد تا به نتیجه اصلی برسد و هر کسی به خود اجازه ندهد در این وادی وارد شود .

وی افزود: عموما بعد مدتی مشخص می شود سهامداران دولتی شرکتی در قالب یک شرکت تابعه، سهام را خریداری کرده و اسم آن را خصوصی می گذارند، هدف اصل 44 این نیست، بنابراین اطلاع رسانی اصالت اشخاص مورد معامله اگر قبل از واگذاری مقدور نیست باید بعد از انجام معامله مطرح و تحلیل شده و سوابق شرکت داری و حضور افراد دربازار سرمایه نیز منتشر شود تا با تحقیق و تفحص همانند شرکت هایی که به نتیجه از اصل اشتباه رسیده، نینجامد.

انتهای پیام


-دبالک......یک مقدار اماتور در سهم هست هرچه زودتر دیپورت بشوند وضع سهم بهتر میشودتنها مانع ومعضل موجود در این سهم بسیاری از سهم ها اماتورهای بدون دانش فنی بورسی هستندامروز 98/02/23
-روزهای گذشته ده نفر اماتور هم نمیشدند در محدوده 3700تومان سبهان  را مفت مفت به باد فنا دادند الان سبهان41105ریال......410 تومان در سهم سود را از دست دادند
-خزامیا-خساپا-خودرو-خپارس......چهار معمای لاینحل باید اینها کف واقعی شان مشخص شود
-میگه اسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است حتی المقدور تا میتوانی فاصله ات را1- با گروه بانکی 2-خودرو حفظ کن..... ورود به گروه خودرویی فقط در موارد خاص
-حآسا صف خرید......تا این لحظه سهامداران حریل.......فعلا حق نفس کشیدن ندارند
-زمان جنگ از زمین وزمان گلوله می بارید ما در سنگر راحت می خوابیدیم....حالا زمانی که بورس ریزش میکند اصلا متوجه نمیشویم چون رزم انفرادی نظامی ببخشید رزم مشق بورسی مان قرص ومستحکم است
-ثاباد صف خرید سنگین تا این لحظه
-
نماینده مجلس:

با وعده وزیر صنعت قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده کنترل می شود

عضو کمیسیون حقوقی مجلس از وعده وزیر صنعت مبنی بر کنترل و مدیریت قیمت خودرو تا سه ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی پورمختار با اشاره به نشست نمایندگان مجلس و وزیر صنعت به رادیو گفت: توجه به داخلی‌سازی برای افزایش تولید خودرو مهم است.

وی افزود: خودروسازان به دستور وزیر صنعت مکلف به اعلام فهرست مجموعه قطعات بدون نیاز به واردات در سایت‌ها و رسانه‌ها شدند.رحمانی وجود سفته‌ بازی و جولان دلالان در بازار را از عوامل گرانی خودرو برشمرده و وعده داد تا 3 ماه آینده قیمت خودرو  کنترل و مدیریت خواهد شد.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


ادامه مطلب ...
[ دوشنبه 23 ارديبهشت 1398 ] [ 7:0 ] [ حامد ]